Metalac se pobjedom nad Goricom vratio među “žive”

DSC_5864

„Mi smo dečki s Keglića, ponos našeg Zagreba“ u glas su sinoć pjevali rukometaši Metalca koji su pobjedom nad Goricom došli do četvrte ovosezonske pobjede kojom su produžili nadu u ostanak u premijerligaškom društvu. Protiv Gorice koja je na ovo gostovanje došla kao blagi favorit, domaći su rukometaši slavili s 32:29 za veliko slavlje na terenu, ali i na tribinama.

Gostujući igrači bolje su ušli u susret te su u prvoj polovici prvog dijela kontrolirali igru i rezultat imajući u tom periodu igre po dva zgoditka prednosti. Međutim, u posljednjih desetak minuta prvog dijela domaći su igrači iskoristili ponuđenu šancu od strane Goričana koji su zaredali s greškama te su do odlaska na odmor stekli pet pogodaka prednosti (18:13).

Početkom nastavak Goričani u više navrata dolaze na minus dva (20:18, 21:19), no ponovno su nakon toga igrači trenera Hrvoja Pekere zaredali s „glupostima“ što dečki s Keglića iskorištavaju te u 46. minuti zgoditkom Nikole Raiča imaju najvećih+6 (27:21). Bio je to konačan slom gostiju koji su do kraja susreta uspjeli tek smanjiti prednost na podnošljivih -3.

Prvo ime Metalca bio je Petar Puljić i Marko Sertić koji su postigli po šest zgoditaka, dok je Goricu predvodio Davor Ćavar s devet zgoditaka.

PREMIJER LIGA, 14. KOLO
RK METALAC – HRK GORICA 32:29 (18:13)
RK METALAC: Vukšić, Potnar, Beshiri 4, Puljić 6, Šunjić 1, Antolković, Raič 5, Katinić 1, Rimac, Bešlić 5, Sertić 6, Magdić 4, Heningman 11 obrana.
HRK GORICA: Lončar, Ceković 4, Marjanović, Laljek 4, Krstanović, Matić 6, Pušić, Božiček, Dijanić 2 obrane, Ćavar 9, Vučićević, Sladoljev 7 obrana, Žarković 3, Barišić 1, Šimunović 2.