Mektić i Pavić vrlo lako do polufinala Wimbledona

Pobjedom u četvrtfinalu hrvatski igrači su ostvarili desetu uzastopnu pobjedu u Wimbledonu
Madrid: Hrvatski tenisači odradili trening uoči sutrašnjeg finala Davis Cupa Sanjin Strukic/PIXSELL

Nikola Mektić i Mate Pavić vrlo jednostavno su se probili u polufinale ovogodišnjeg turnira parova u Wimbledonu. U tri seta, sa 6-4, 6-3, 6-3, Hrvati su u četvrtfinalu nadjačali Nijemce Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.

Meč je trajao tek jedan sat i 40 minuta tijekom kojeg su drugi nositelji Mektić i Pavić iskoristili četiri od šest break prilika, dok njemački tenisači ni jednom nisu došli u šansu za oduzimanje suparničkog servisa.

U polufinalu će hrvatska kombinacija igrati protiv kolumbijskih tenisača Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha.