Bzenica ugostila državno prvenstvo

Mario Genzić prvak Hrvatske u lovnom streljaštvu

Genzić je natjecanje završio sa 190 pogodaka
374565957_10228231075856001_6282625042196506321_n

Državno prvenstvo Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu održano je ovog vikenda na strelištu Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije u Bzenici, a okupilo je gotovo 150 najboljih strijelaca iz 21 lovačkog saveza iz cijele Hrvatske. Bzenica je trenutno najbolje strelište za lovno streljaštvo s pripremljenim i najmodernijim uređajima za gađanje letećih i trčećih meta u trapu i lovačkom parkuru te gađanju stabilnih meta.

Ekipa Lovačkog saveza Virovitičko-podravske županije osvojila je 28. državno prvenstvo s 882 ostvarena pogotka i time stekla titulu državnog prvaka. Drugo mjesto osvojila je ekipa Lovačkog saveza Varaždinske županije s 826 pogodaka, dok je treće mjesto pripalo ekipi Lovačkog saveza Šibensko-kninske županije s 825 pogodaka.

Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Mario Genzić iz Lovačkog saveza Zagrebačke županije s rezultatom od 190 pogodaka. Drugo mjesto pripalo je Ivanu Strmiću iz Lovačkog saveza Sisačko-moslavačke županije, dok su treće mjesto s istim brojem pogodaka 184 osvojili Stipe Šabić iz Lovačkog saveza Dubrovačko-neretvanske županije te Majkl Brlas iz Lovačkog saveza Virovitičko-podravske županije.

Medalje su uručili Ivica Budor, predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza, Nevenko Jakopović, dopredsjednik Hrvatskog lovačkog saveza i Branko Bertelović, predsjednik Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije.

-Ponosan sam kada vidim 21 županiju, kako smo svi obučeni u lovačka odjela, kad smo kao jedno, i lovci i strijelci koji njeguju lovačku kulturu i tradiciju. Od ove godine članovi smo FITASC-a, Međunarodne asocijacije za lovno streljaštvo. Nadamo se da ćemo sljedeće godine biti organizatori jednog Gran Prix natjecanja, a želja nam je da 2025. godine, kada Hrvatski lovački savez slavi 100-tu godišnjicu, budemo domaćini Europskog prvenstva u lovnom streljaštvu- istaknuo je Ivica Budor, predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza.

U sklopu manifestacije održano je i 18. revijalno natjecanje Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu na kojem je nastupilo šest ekipa koje su se natjecale u disciplini lovački trap i gađale u dvije serije po 25 golubova. Najbolji rezultat ostvarila je ekipa Lovački savez Herceg Bosne, drugo mjesto je osvojila ekipa Hrvatskih šuma, a treće mjesto je pripalo ekipi Veleučilišta u Karlovcu.