Lokosi nadigrali Osijek i zasluženo osvojili tri boda

Strijelac pogotka vrijednog pobjede bio je Vladan Bubanja
Lokomotiva i Osijek sastali se u 20. kolu SuperSport HNL-a Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši Lokomotive u susretu 20. kola SuperSport HNL-a kao domaćini u Kranjčevićevoj ulici svladali su Osijek s 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Vladan Bubanja u 39. minuti.

Lokomotiva je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala Osijek i za svoju bolju igru bila nagrađena pogotkom u završnici tog dijela igre. Pivarić je izveo udarac iz kuta s desne strane, a na prvoj vratnici na petercu najviši u skoku je bio Bubanja koji je lijepim trzajem glavom svladao Malenicu.

Imala je Lokomotiva veliku priliku za vodstvo i u 19. minuti kada je Aliyu u istoj akciji pogodio gredu pa vratnicu. Domaći su početkom nastavka još jednom pogodili okvir gola, u 57. minuti Stojković je okušao udarac s 20-ak metara nakon što mu je Kulenović primirio loptu, no iako je svladao Malenicu nije uspio povećati prednost svog sastava.

Osijek je u ovoj utakmici potpuno razočarao, tijekom svih 90 minuta uputio je samo jedan udarac prema suparničkim vratima.