Pobjeda u dva susreta protiv švicarskog LC Brühl Handbala

Lokomotiva Zagreb osigurala nastup u skupinama Europske lige

Još jednu sjajnu europsku utakmicu odigrala je Lokomotiva Zagreb i s novom pobjedom osigurala nastup u skupinama EHF Europske lige, što je bio i cilj ove sezone
400308120_919475773097082_3432762690121612579_n-696×464 Hrvatski rukometni savez

Rukometašice Lokomotive Zagreb pobijedile su ekipu LC Brühl Handball i u uzvratnom susretu 3. kola EHF Europske lige (25:20) i tako osigurale nastup u skupinama toga natjecanja. Dogovorom klubova oba susreta igrana su u Zagrebu i Lokosice su to sjajno iskoristile. Podsjećamo, Lokomotiva je slavila u prvom susretu 26:19.

Još jednu sjajnu europsku utakmicu odigrala je Lokomotiva Zagreb i s novom pobjedom osigurala nastup u skupinama EHF Europske lige, što je bio i cilj ove sezone. Premda je imala golemu razliku od sedam pogodaka iz prvog ogleda, Lokomotiva je maksimalno čvrsto i odgovorno ušla u uzvratni susret. I već u 14. minuti otišla na tri razlike te tako podigla samopouzdanje i kupila mogućnost poneke pogreške. Ipak, iskusna švicarska ekipa nije se predavala. Malo po malo, u 22. minuti dolazi na minus jedan (10:9). No, Lokosice odgovaraju velikom serijom i do kraja prvoga dijela odlaze na pet razlike (16:11).

Umor se u nastavku osjetio kod obje ekipe. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Lokomotiva ostaje bez Lare Burić koja je dobila treće isključenje, odnosno crveni karton. Gošće to koriste i s četiri pogotka za redom ponovno dolaze na minimalan zaostatak (18:17). Nakon kratkog razdoblja igre pogodak za pogodak, gošće ostaju bez Mirjam Ackerman. Sada je ona dobila treće isključenje i morala je van igre. Lokomotiva uspijeva tu nervozu gošći pretvoriti u niz od četiri pogotka, pobjeći na 24:18 i mirno privesti susret kraju.

Mariia Gladun opet je bila odlična i skupila 12 obrana. S osam pogodaka Kristina Dramac bila je prvi strijelac Lokosica. Pet je dala Nikoleta Trunkova. Kod gošći, kao i jučer najbolja Lurentia Wolf sa šest pogodaka.