Lokomotiva u posljednjih pola sata do uvjerljivog slavlja

PXL_030320_28264166

U prvom susretu 25. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedili su Slaven Belupo s 3-0 skočivši tako na treće mjesto.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, ali u znaku velikih obrana oba vratara – domaćeg Grbića i gostujućeg Ježine. Lokomotiva je povela u 59. minuti kada je ubačaj s desne strane na desetak metara dočekao Albanac Myrto Uzuni koji je prizemnim udarcem pogodio desnu stranu vrata. Samo tri minute kasnije brzu i preciznu akciju Lokomotive okončao je autogolom branič Slavena Venezuelanac Suarez Jeffren. U zadnjim trenucima susreta Mikulić je igrao rukom, a iz penala je Mario Budimir pogodio za konačnih 3-0.

Lokomotiva je s 43 boda preskočila Rijeku (41) na trećem mjestu, dok je koprivnički sastav ostao sedmi s 23 boda.