Lokomotiva u finalu Kupa

Koprivnica: Lokomotiva preokretom izborila finale Kupa Vjeran Žganec-Rogulja/PIXSELL

Lokomotiva je postala prvi finalist Hrvatskog nogometnog kupa nakon što je u prvoj polufinalnoj utakmici u Koprivnici pobijedila domaći Slaven Belupo 3-1.

Ovom utakmicom nogomet se, nakon više od dva i pol mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa vratio na hrvatske stadione na kojima zbog strogih mjera još neko vrijeme neće biti gledatelja.

Slaven je utakmicu na svom stadionu “Ivan Kušek Apaš” sjajno počelo i poveo 1-0 već u sedmoj minuti susreta. Bruno Goda je primio loptu na 25 metara, okrenuo se na ljevicu i pogodio čiste rašlje. Do kraja prvog poluvremena Slaven je imao nekoliko prilika, no nije ih iskoristio.

Vjeran Žganec-Rogulja/PIXSELL

U drugom poluvremenu Slaven igra slabije i više nema prilika, a preokret u igru unosi Sammir koji asistira Cokaju u 68. minuti za izjednačenje Lokomotive. Samir je asistent i kod drugog gola kojeg za Lokomotivu u 80. minuti zabija Tolić. Pobjedu Lokomotive zaključuje u sudačkoj nadoknadi u 94. minuti Myrto Uzuni nakon asistencije Lirima Kastratija.

Igra se na jednu utakmicu i Lokomotiva će u finalu igrati protiv pobjednika utakmice između Rijeke i Osijeka koja se igra sutra.