Lokomotiva tek u produžetku slomila Gaj Mače

Mače: Gaj Mače i Lokomotiva u šesnaestini finala nogometnog kupa Luka Stanzl/PIXSELL

Daleko teže nego što se očekivalo Lokomotiva je u gostima kod Gaja u Maču tek nakon produžetaka pobjedom 3-2 osigurala prolaz u idući rang natjecanja u Kupu Hrvatske.

Lokomotiva je povela u 59. minuti preko Šimića, no Šćurić je u 75. izjednačio. Lokosi su u 81. ponovo poveli preko Pivarića, a kada se mislilo kako će utakmica završiti tim rezultatom Šaban je u trećoj minuti nadoknade zabio za 2-2. Ipak, u 94. minuti hrvatski doprvak je golom Kovačevića poveo sa 3-2 i potom obranio vodstvo do kraja.

Lokomotiva će u osmini finala igrati protiv Gorice koja je nakon velike drame sa 4-3 slavila protiv Sesveta.