Lokomotiva startala porazom u Europskoj ligi

Utakmica posljednjeg kola kvalifikacija EHF Europske lige rukometašica, Lokomotiva – FunFloor Perla Lublin Luka Stanzl/PIXSELL

Rukometašice Lokomotive domaćim porazom 22:19 od Motherson Mosonmagyarovara započele su natjecanje u grupnoj fazi Europske lige.

Lokomotiva je dobro započela dvoboj u šestoj minuti vodila 4:1, ali već tri minute poslije Mađarice su došle do izjednačenja. Izabranice Nenada Šoštarića vodile su 7:5 u 14. minuti, ali je u 22. minuti bilo 9:7 za gošće.

Do kraja dvoboja Lokomotiva više nije došla do prednosti, a utakmica je prelomljena na stranu mađarske ekipe u razdoblju od 42. do 53. minute, kad su Lokosice ostale bez pogotka, a primile ih sedam za 22:15. S četiri gola do kraja dvoboja Lokomotiva je uspjela ublažiti poraz i popraviti dojam.

Nerješiva enigma za Lokomotivinu obranu bila je Eszter Toth koja je s 10 pogodaka bila uvjerljivo najbolja na utakmici. Kod Lokomotive su po četiri gola postigle Andrea Šimara, Tena Petika, Ines Lisjak i Ana Malec. Nije pomoglo ni što je Lena Ivančok sakupila 18 obrana.

Lokomotiva će u sljedećem kolu gostovati kod francuskog Besançona koji poražen na svom parketu s 32-39 od norveške Sole.