Lokomotiva slavila na Poljudu i pobjegla s dna poretka

Lokomotiva je Hajduk porazila s 1:0
2021-01-30-21-03-7406- HNK Hajduk

Nogometaši Lokomotive pobjegli su s dna ljestvice Prve HNL 1-0 gostujućom pobjedom protiv Hajduka u susretu 18. kola. Jedini pogodak na utakmici postigao je Petrak već u 4. minuti.

Hajdukova obrana nije dobro raščistila situaciju nakon ubacivanja prema Jelaviću, a zatim je loptu na 20-ak metara od domaćih vrata natrčao Petrak i preciznim udarcem pogodio sam gornji lijevi kut.

Hajduk je odigrao bezidejno prvo poluvrijeme, no u nastavku je ipak stvorio nekoliko prilika za poravnanje, a najbolju je imao odmah na početku drugog poluvremena kada je nakon Jelavićeva igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac Pejin dosudio kazneni udarac. No, kapetan Hajduka Caktaš je u 49. minuti s bijele točke promašio čitava vrata.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na deveto mjesto s 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin koji je odigrao susret više, dok je na dno pala Istra 1961 s 13 bodova.