Lokomotiva preokrenula Hajduk i zasjela na drugo mjesto

Zagreb: Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Lokomotiva – HNK Hajduk Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Lokomotive su velikim preokretom na stadionu u Kranjčevićevoj od zaostatka 0-2 došli do pobjede 3-2 i drugog mjesta na ljestvici koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, a to je ujedno i Dinamo promoviralo u prvaka šest kola prije kraja prvenstva.

Hajduk je poveo u 3. minuti spretnim pogotkom kapetana Mije Caktaša. Isti je igrač u 36. minuti za vodstvo 2-0 realizirao kazneni udarac dosuđen zbog prekršaja na Jairu. U drugoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu kapetan Lokomotive Denis Kolinger je iz neposredne blizine glavom poslao loptu u mrežu za 1-2.

U 66. minuti domaći su izjednačili sjajnim pogotkom Tucija, koji je sa 16 metara iskosa pogodio suprotne rašlje. U osmoj minuti sučevog dodatka Oliver Petrak je nakon udarca iz kuta pogodio glavom za potpuni preokret i pobjedu ‘lokosa’