Lokomotiva otkinula Osijeku dva boda

Lokomotiva i Osijek u prvoj utakmici 26. kola 1. HNL u Kranjčevićevoj su odigrali bez pogodaka 0-0
Lokomotiva i Osijek igraju 25. kolo prve HNL Sanjin Strukic/PIXSELL

Lokomotiva i Osijek u prvoj utakmici 26. kola 1. HNL u Kranjčevićevoj su odigrali bez pogodaka 0-0. Osijek je tako propustio priliku da se odvoji na ljestvici od Dinama.

Osječani su zaprijetili od početka i u prvih šest minuta imali nekoliko prilika. Prvi su put zaprijetili već u trećoj minuti kada je Mance dobio povratnu loptu s desne strane, ali je njegov udarac otišao pokraj vrata. Brzo nakon toga Mijo Caktaš je na lopti koja je došla s lijeve strane od Lovrića, ali vratar Lokomotive Nevistić upisuje prvu obranu. Nakon toga nakon izvođenja kornera Caktaš je opet na lopti glavom, ali Nevistić opet brani.

Poslije toga je uslijedilo zatišje, Lokomotiva je bez konkretnog odgovora, ali polako uspostavlja ravnotežu i u 24. minuti dolazi do velike prilike. Pivarić je ubacio loptu, a na drugoj vratnici je bio Aliyu koji je pucao glavom, no vratar Osijeka Ivušić je uspio obraniti.

Lokomotiva postaje sve opasnija. Kačavenda je zaprijetio vrataru Osijeka u 33. minuti glavom nakon što je dobio loptu s desne strane, ali je pucao pored vratnice, a onda je Cipetić pobjegao u kontru došao do 16 metara i pucao preko vrata.

U drugom poluvremenu Osijek kreće odvažnije i ima prvu veliku priliku kada je lopta došla na lijevu stranu do Lovrića koji dolazi na 18 metara od gola, puca na suprotnu vratnicu, ali ju je u korner izbio Nevistić. Kasnije, u 68. minuti još jedna prigoda za Lokomotivu, Aliyu je se našao sam ispred Ivušića, ali vratar Osijeka brani.

Do kraja utakmice nije bilo konkretnijih prilika, ali u sudačkoj nadoknadi Osijek gotovo postiže pogodak. Najprije je Mierez pucao, a Pivarić je pred gol linijom spasio Lokomotivu. Nakon toga je Topčagić u prilici, ali je Mersinaj loptu odbio s gol-linije.