Lokomotiva osvojila prvi bod u Ligi prvakinja

Lokosice su preokretom u posljednjim trenucima izvukle 26:26
Zagreb: Utakmica Lige prvakinja za rukometašice, Lokomotiva – Kastamonu Sanjin Strukic/PIXSELL

Rukometašice zagrebačke Lokomotive osvojile su prvi bod u ovoj sezoni Lige prvakinja odigravši 26-26 protiv turskog Kastamonua.

Lokomotiva je bila razigrana na početku utakmice te nakon šest minuta imala prednost 4-1. No, Turkinje su do polovice prvog poluvremena sustigle pa i prestigle domaću ekipu. Gošće su u drugo poluvrijeme ušle s dva gola prednosti (12-14).

Sve do 45. minute Kastamonu je držao barem minimalnu prednost, kad je golom Stele Posavec Lokomotiva povela s 20-19, što je bilo prvo vodstvo hrvatskih prvakinja nakon 11. minute. Turkinje su ubrzo ponovno povele i došle nadomak pobjedi kad je Mouna Chebbah realizirala sedmerac za vodstvo 26-24 u 57. minuti. Iako je Tena Petika promašila sedmerac u 58. minuti, Lokomotiva je ipak uspjela osvojiti barem jedan bod zahvaljujući golovima Lare Burić u posljednje dvije minute.

Klara Birtić je sa sedam pogodaka bila najbolja igračica u sastavu pod vodstvom Nenada Šoštarića. Četiri gola je postigla Ana Malec, a po tri Lara Burić, Mia Tupek i Tena Petika. Vratarica Lena Ivančok je imala devet obrana. Tursku ekipu je s osam pogodaka predvodila Mouna Chebbah. Šest golova postigla je Simone Boehme, a pet hrvatska reprezentativka Katarina Ježić.

Lokomotiva je s jednim bodom ostala na dnu ljestvice skupine B Lige prvakinja, a predzadnji je Kastamonu s tri boda. Na vrhu je Györ sa 16 bodova iz deset nastupa, a Metz je drugi s 15 bodova i utakmicom manje.