Lokomotiva opravdala ulogu favorita, rukometašicama Dugog Sela ’55 sve pohvale za drugi dio

Usprkos porazu, u gostujućim redovima itekako mogu biti zadovoljni igrom u drugom dijelu, jer taj su period igračice trenera Nenada Plašića dobile s četiri razlike
2.kolo_1.HRL_Dugo_Selo_55-Trogir_58_(17)_original

U unaprijed odigranoj utakmici petog kola 1. HRL za žene, rukometašice Dugog Sela ’55 gostovale su u Zagrebu kod aktualnih prvakinja Hrvatske, ekipe Lokomotive. Lokosice su opravdale ulogu favorita te su upisale pobjedu 26:23. Usprkos porazu, u gostujućim redovima itekako mogu biti zadovoljni igrom u drugom dijelu, jer taj su period igračice trenera Nenada Plašića dobile s četiri razlike.

Dugoselke bolje ulaze u utakmicu te na isteku 10. minute imaju dva pogotka viška (4:6). Nažalost, uslijedila je potom “crna rupa” te su domaće rukometašice serijom 12:3, prvi dio dobile sa 16:9. Nastavak susreta donio je puno odlučniju i hrabriju ekipu Dugog Sela ’55, čije su igračice drugih trideset minuta dobile s 14:10.

-Odlično smo ušli u utakmicu i odigrali u visokom ritmu prvih desetak minuta, no onda nam se dogodio pad, koji su igračice Lokomotive iskoristile. Srećom, uspjeli smo se u drugom dijelu konsolidirati i odigrati na najvišem nivou- o utakmici će trener Dugog Sela ’55 Nenad Plašić, kojeg naročito raduje činjenica što je trener Lokomotive istaknuo kako su po svim parametrima oni ekipa koja se s pravom nada trećem mjestu.

-Lijepo je to za čuti, no mislim kako smo mi to i pokazali svojim utakmicama i igrama protiv Bjelovara i Zrinskog. Naš je fokus sada na Umagu, kojeg dočekujemo za desetak dana. Tu moramo biti spremni i pobjedom potvrditi dosadašnje rezultate- poručio je Plašić.

Najbolji strijelac Lokomotive ponovno je bila Stela Posavec sa sedam pogodaka, dok je prvi strijelac utakmice bila Dugoselka Josipa Bebek.

1. HRL ZA ŽENE, 5. KOLO
RK LOKOMOTIVA – ŽRK DUGO SELO ’55 26:23 (16:9)
RK LOKOMOTIVA: Ivančok 11 obrana, Burić 3, Tupek 4, Malec 3, Birtić 7, Posavec 7, Ćurić, Novosel, Dramac, Petika, Kaluđerović 4, Bilandžić, Sedloska, Škarić 1, Dabevska 1, Gičevska 2. TRENER: Nenad Šoštarić
ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 11 obrana, Čalušić 4, Petković 3, Vladić, Jakešević 3, Gočev, Jurešić, Žerdin, Bebek 9, Svetec 2, Miličević, Štritof, Grgošević, Dičak 2. TRENER: Nenad Plašić