Lokomotiva iznenadila favoriziranu Podravku

Lokomotiva - Podravka Vegeta 22-20
žrk lokomotiva Slavko Midžor/PIXSELL

Rukometašice Lokomotive velikim su preokretom u završnici dvoboja 9. kola i derbija Prve hrvatske lige svladale koprivničku Podravku Vegetu s 22-20 i tako napravile značajan korak prema obrani naslova državnih prvakinja.

Domaće rukometašice su do prvog vodstva na utakmici došle tek u 57. minuti (20-19), a najveće zasluge za završni preokret imaju vratarka Ema Novosel s dva obranjena sedmerca i vanjska igračica Klara Birtić koja je svih svojih šest pogodaka postigla u drugom poluvremenu.

Najefikasnija kod pobjednica bila je Mia Tupek koja je postigla sedam golova, šest iz sedmeraca. Lena Ivančok je sakupila devet obrana. Kod Koprivničanki je šest pogodaka postigla Ema Guskić, od toga pet iz sedmeraca, a po triput su mrežu zatresle Tina Barišić i Andrea Šimara. Lucija Bešen je imala devet obrana.