Kapetan Salopek odveo Lonju do preokreta

Sjajnu utakmicu odigrali su jučer u Lonjici domaća Lonja i do tog trenutka vodeća Sloga. Praznički dan privukao je na tribine podosta posjetitelja koji su svjedočili pravom nogometu i svemu onome što krasi natjecanje između dvije ekipe. Zadovoljniji su nakon devedeset minuta bili domaći igrači koji su slavili s 3:2.

Povela je Lonja pogotkom Kahline nakon centaršuta Forgača. Nizali su nakon toga domaći igrači prilike, no do drugog zgoditka u prvih 45. minuta nisu došli. U drugom dijelu odmah na početku Korman glavom zabija za poravnanje rezultata, da bi Hadaš deset minuta kasnije iz slobodnog udarca pogodio za 1-2.

Bacio je nakon toga domaći trener Igor Maksimović sve karte u napad, no odlični vratar Sloge Tičak zaustavljao je sve domaće pokušaje. Ipak, u 88. minuti Salopek nakon kornera izjednačava rezultat, da bi isti igrač nekoliko trenutaka kasnije osigurao Lonji tri boda. Iskusni Oroz ušao je u gostujući šesnaesterac gdje ga sapliću dvojica igrača Sloge za kazneni udarac kojeg je hladnokrvno izveo kapetan Salopek za veliku pobjedu Lonje, koja je nakon što je srušila lidera Turopoljac, isto ponovila i sa Slogom.

-Hvala svima na posjeti, a teren Lonje ostaje neosvojiva tvrđava- poručio je nakon susreta domaći trener Igor Maksimović.