Kadeti Hrvatske drugi na turniru u Francuskoj, Nikola Ivanković MVP turnira

Bio je to prvi nastup Hrvatske na tom turniru i odmah je osvojeno drugo mjesto
37CB7230-554B-41B9-9C1F-0E0E0B7B907C-1068×822

Kadetska reprezentacija Hrvatske osvojila je drugo mjesto na TIBY Handball turniru, po mnogima najjačem u svijetu u toj kategoriji. U velikom finalu Hrvatska je poražena od Francuske 33:30.

Nakon pobjeda nad Mađarskom i Islandom, naša je rukometna mladost u velikom finalu morala priznati premoć domaćinu Francuskoj. Veći dio prvog poluvremena bila je to ravnopravna utakmica. Francuzi su u završnici znali kazniti neke sitne pogreške i iskoristiti nešto bolju obranu svoje reprezentacije pa su na kraju, na predah odnijeli tri pogotka razlike (17:14).

U nastavku je naša reprezentacija stalno prijetila, bila vrlo blizu, ali nikako nije uspijevala napraviti preokret. Onda kad je trebala najviše, zakazala je realizacija u čistim situacijama, poput sedmeraca u samoj završnici i Francuzi su na kraju došli do pobjede. Hrvatskoj za utjehu ostaje činjenica da je dobila drugo poluvrijeme 16:17.

Bio je to inače prvi nastup Hrvatske na tom turniru i odmah je osvojeno drugo mjesto.
Prvo ime naše reprezentacije tijekom cijelog turnira bio je igrač Rugvice Nikola Ivanković, koji je proglašen za MVP turnira.