Još jedan europski poraz Podravke

Rukometašice Podravke doživjele su deveti poraz u rukometnoj Ligi prvakinja
Koprivnica: RK Podravka Vegeta izgubio protiv Bresta 28:39 Damir Spehar/PIXSELL

Rukometašice Podravke doživjele su deveti poraz u rukometnoj Ligi prvakinja. U utakmici 11. kola skupine A bolje od njih je u Koprivnici s 39-28 bile su igračice Brest Bretagne.

Prvo poluvrijeme je donijelo izjednačenu igru, ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, a Podravka je u 19. minuti imala i dva gola razlike 13-11. No onda Francuskinje rade seriju i zabijaju četiri gola za 15-13. Na odmor rukometašice Podravke odlaze sa zaostatkom od jednog gola (16-17). U drugom poluvremenu francuska se ekipa odvaja, i lagano povećava razliku – najprije na 18-22, pa 21-16 i onda 22-29.

Kod Podravke sa sedam golova najbolja je bila Dajana Milosavljević, Iryna Stelmakh je dodala šest golova, a Dijana Mugoša tri. Yuliya Dumanska je imala pet obrana. Francuskinje je s 11 pogodaka predvodila Helen Fauske, a Constance Mauny i Kalidiatou Niokaet su dodale po pet. Golmanica Sandra Toft je upisala deset obrana.