Ivan Laljek s 13 pogodaka predvodio Goricu do pobjede protiv Varaždina

Uz istarski derbi u Poreču gdje su snagu odmjerili Poreč i Umag, pažnju javnosti u devetom kolu Premijer lige plijenio je i susret u Velikoj Gorici gdje je Gorica ugostila Varaždin.

Susret se dočekao u različitim raspoloženjima, jer Gorica u posljednja tri susreta nije slavila niti jednom, dok je Varaždin na parket Srednjoškolske dvorane istračao kao vodeći sastav Premijer lige. No, to nisu opravdali, izuzetno motivirani domaći igrači odlučno su ušli u susret i sjajnim uvodom bitno olakšali tijek susreta u kojem su slavili s 35:31.

Jednostavno, domaći su igrači pretrčali Varaždince u uvodnim minutama te je semafor u sedmoj minuti pokazivao 8:3, da bi jedanaest minuta kasnije prednost Gorice otišla na najvećih plus sedam (15:8). Uspjeli su se gostujući rukometaši do odlaska na odmor pribrati te smanjiti na podnošljivih 19:16. Na početku drugog poluvremena gosti s dva uzastopna pogotka dolaze na samo gol zaostatka. Tu su stali, Goričani su se ponovno trgnuli i držali nedostižna dva do tri gola „fore“, da bi u smiraj utakmice u potpunosti dotukli Varaždince stekavši pet golova prednosti.

Domaćini koji su slavili veliku pobjedu nisu željeli nikog po na osob isticati, no jedno ime ipak valja podvući. Ono Ivana Laljeka jer taj je domaći dečko odigrao fantastičan susret postigavši 13 pogodaka. Vukao je kada je to bilo najpotrebnije, razigravao suigrače, ali i izluđivao suparničke vratare s vanjskih linija, ali i sa sedam metara. Kako smo mogli čuti, motiva mu nije nedostajalo, jer prvi dio prošle sezone proveo je u Varaždinu odakle se vratio doma.

PREMIJER LIGA, 9. KOLO
HRK GORICA – RK VARAŽDIN 1930 35:31 (19:16)
HRK GORICA: Lončar 1 obrana, Ceković 1, Borić, Laljek 13, Matić 7, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 3, Dijanić, Ćavar 7, Sladoljev 14 obrana, Žarković 4, Horvačić, Barišić.
RK VARAŽDIN 1930: Špikić 9 obrana, Špruk 5, Zobec 5, Novak 1, Glavaš 5, Hutinec, Meštrić, Vidaček 1, Črnila 4 obrane, Sklepić, Levak 7, Jurišić 3, Marić 1, Vrdoljak 1, Koprek, Stojanović 2.