Ivan Dodig u finalu parova Roland Garrosa

Dodig ima i Grand slam naslov u parovima iz Australian Opena 2021., igrao je i finale Wimbledona (2013.), a dvaput zapinjao u polufinalu US Opena
Lille: Pobjedom u parovima Francuska smanjila rezultat na 1:2 Sanjin Strukic/PIXSELL

Ivan Dodig i Amerikanac Austin Krajicek igrat će u finalu parova ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon preokreta u polufinalu protiv četvrtih nositelja Španjolca Marcela Granollersa i Argentinca Horacija Zeballosa s 4-6, 7-6 (1), 7-5.

Dodig je do prilike da osvoji svoj drugi Roland Garros u parovima – prvi put je to učinio s Brazilcem Marcelom Melom 2015.godine – stigao preokretom jer su Španjolac i Argentinac dobili prvi set. Ključnim se potom pokazao “tie-break” drugog seta, u kojem su Ivan i Austin “pomeli” suparnike sa 7-1.

U odlučujućem setu hrvatsko-američki par je propustio dvije meč lopte kod 5-4, ali su odmah u sljedećem gemu napravili novo oduzimanje servisa, što su u 12. gemu pretvorili u veliku pobjedu.

U finalu će Dodig i Krajicek igrati protiv Nizozemca Jeana Royera i Salvadorca Marcela Arevala, koji su u drugom polufinalu s 4-6, 6-3, 7-6 (8) svladali favorizirane Indijca Bopannu i Nizozemca Middelkoopa.