Hrvatima treća pobjeda

Hrvatski stolnotenisači bolji od Kube

Čeka se ždrijeb za osminu finala
Hrvatska_Madjarska_SP_Busan_2024 Hrvatski stolnoteniski savez

Hrvatski stolnotenisači u posljednjem susretu skupine pobijedili su Kubu s 3:1 i ostvarili treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Drugo mjesto Hrvati su osigurali i ranije, tako da je ovo bio meč za prestiž i skupljanje ponekog boda za ranking.

Prema očekivanjima izbornik Neven Karković je odmarao Andreja Gaćinu, a otvaranje je pripalo Frani Kojiću. Naš reprezentativac je bez većih problema svladao Jorgea Camposa (3:0). Činilo se kako ćemo ubrzo povesti 2:0, pogotovo jer je Filip Zeljko vodio 1:0 u setovima i 7:3, ali meč se, neočekivano, odvio u drugom smjeru. Andy Pereira je taj set osvojio s 11:9, a potom je bio bolji i u dva sljedeća neizvjesna seta.

Hrvatska je opet povela nakon što je Tomislav Pucar s 3:1 pobijedio Adriana Pereza. U četvrtom meču Kojić je gubio 1:0 i 2:1, ali uspio je u odlučujućem setu nadmudriti ljevorukog Pereiru i potvrditi našu pobjedu.

Dečke u srijedu čeka meč za osminu finala, igra se u 05.00 sati po hrvatskom vremenu, a suparnika ćemo saznati kroz pola sata.