Srušena i četiri državna rekorda

Hrvatski paraatletičari u Jesolu zauzeli čak 14 postolja

Na WPA Grand Prixu upisali su pet pobjeda, šest drugih te tri treća mjesta
Zagreb: Ivan Katanušić, paraolimpijac i bacač diska Tomislav Miletić/PIXSELL

Proteklog vikenda održan je WPA Grand Prix u talijanskom Jesolu, a među 39 natjecatelja iz 57 zemalja nastupilo je i 12 hrvatskih paraatletičara u 17 disciplina. Hrvati su zauzeli čak 14 postolja, od toga je pet pobjeda, šest drugih te tri treća mjesta, a ostvarena su i četiri hrvatska rekorda.

Juniorka Sara Marić (T47) postavila je državne rekorde u utrkama na 100 m i 200 m. Dionicu od 100 m pretrčala je za 13.67 (+1.9) i plasirala se na šesto mjesto u konkurenciji T42-45-46-47-63, dok je 200 m istrčala za 29.21 s jakim vjetrom u prsa (-2.9) za ukupno drugo mjesto u kategoriji T47. Sara se natjecala i u skoku u dalj, a s 4.30 m zauzela je na treće mjesto u kategoriji T46-47.

Državni rekord u bacanju čunja F51 postavio je Mirnes Omerhodžić s 30.58 m čime je zauzeo drugo mjesto. U istoj disciplini natjecao se i Radovan Halas koji se s 27.83 m bio četvrti.

Antonio Kosmat (T38) natjecao se u tri discipline. Postavio je državni rekord u utrci na 1500 m s rezultatom 5:07.56 što mu je donijelo pobjedu u kategoriji T38. S 57.70 zauzeo je drugo mjesto u utrci na 400 m, dok se s 12.79 (+0.9) plasirao na peto mjesto u utrci na 100 m.

U Jesolu je nastupio i osvajač srebra u bacanju diska na posljednjim Paraolimpijskim igrama u Parizu Ivan Katanušić koji je pobijedio s rezultatom 49.99 m.