HRVATSKI KUP: Prvoligaši očekivano izborili osminu finala

Hrvatski nogometni prvoligaši Dinamo, Šibenik i Slaven Belupo izborili su plasman u osminu finala hrvatskog Kupa, a nastavak natjecanja osigurali su i Oriolik, Belišće, Rudeš, BSK, Varaždin i Rudar
Čakovec: 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa, Međimirje – Šibenik Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Branitelji naslova pobjednika Kupa, nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u osminu finala nakon što su u Rijeci na Krimeji pobijedili drugoligaša Orijent 1919 s 4-1. Šibenik je kao gost pobijedio Međimurje s 1-0, a susret je odlučio gol Marina Jakoliša u 24. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Slaven Belupo koji je Karlovac 1919 porazio s 2-0. Hansel Zapata (38) i Ivan Krstanović (72-11m) bili su strijelci u pobjedi koprivničkog sastava. Bila je to prva pobjeda Belupa u svim natjecanjima nakon 69 dana “posta”.

Varaždin je u odličnom susretu pobijedio Sesvete s 3-2 nakon produžetaka. Plasman u osminu finala izborili su i BSK, Oriolik, Belišće i Rudeš.

BSK Bijelo Brdo je porazio Cibaliju s 1-0. Identičnim rezultatom Oriolik je pobijedio Zagreb s 1-0, a pogodak odluke zabio je Goran Jurić u 38. minuti. Belišće nije imalo problema protiv Vinogradara upisavši pobjedu 4-0, a golove su zabili Luka Pačar (4), Ante Jurić (32), Stjepan Poljak (39) i Toni Vinogradac (53).

Uvjerljiv je bio i Rudeš koji je bez većih problema porazio Bjelovar s 5-1. Golove za pobjednički sastav zabili su Filip Borovac (7), Roko Brajković (16), Martin Sekulić (30), Landry Jean De Dieu Kamga (75) i Jurica Barišić (90-ag), dok je Nusmir Fajić (85) zabio za domaći sastav.