Hrvatski hokejaši krenuli pobjedom na putu za Tokio

Hrvatski hokejaši na travi krenuli su s pobjedom u prvom krugu kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine. Na otvaranju turnira Hockey Series Open u Zagrebu, Hrvatska je s 2:0 bila bolja od Švicarske s dvama pogocima Marija Ilinovića.

Igrači nizozemskog trenera Norberta Nederlofa dominirali su u dvoboju od prve minute, a kvalitetniju igru u prvi pogodak pretvorili su u 12. minuti. U šestoj minuti drugog poluvremena Ilinović je povisio vodstvo Hrvatske. Nakon tog pogotka, Švicarci su počeli konkretnije prijetiti Hrvatskoj, ali obrana domaće reprezentacije je uspjela odoliti svim izazovima favoriziranih gostiju. U drugoj utakmici, Wales je sa 6:1 pobijedio Slovačku.

U utorak, na stadionu Mladosti u Zagrebu, od 17,30 igraju Slovačka i Švicarska, a od 19,30 Wales i Austrija. Hrvatska sljedeću utakmicu igra u srijedu (19,30) protiv Austrije.