Hrvatska uvjerljivo u polufinale

Bez većih je problema s 15:5 svladana Gruzija
Europsko prvenstvo u vaterpolu za muškarce, četvrtfinale, Hrvatska – Gruzija Miroslav Lelas/PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva u Splitu sigurnom 15-5 pobjedom protiv Gruzije u četvrtfinalu.

Hrvatska je opravdala ulogu favorita protiv Gruzije, autoritativno krenula u susret te već nakon prvih osam minuta imala velikih 4-0. Prva dva pogotka postigao je Harkov iz peteraca, a zatim su još Fatović i Žuvela pogađali iz igre. Malo opuštanje uslijedilo je početkom druge četvrtine kada je Gruzija s dva uzastopna gola smanjila na 4-2, ali ubrzo su se stvari vratile na staro, Burić i Harkov su zabijali za 6-2 na polovici utakmice.

U trećoj četvrtini raspucao se Bukić koji je postigao tri gola u tom periodu, pa je uoči posljednjih osam minuta bilo već 12-3. Četvrta četvrtina bila je tek formalnost.

Četverostruki strijelac za Hrvatsku bio je Luka Bukić, po tri su dodali Loren Fatović i Konstantin Harkov, dva Rino Burić, a po jedan Marko Žuvela, Andrija Bašić i Jerko Marinić Kragić, dok je Nika Šašiašvili postigao tri gola za Gruziju.

Hrvatska će u polufinalu u četvrtak igrati protiv Italije koja je u četvrtfinalu svladala Francusku sa 16-8, dok će u drugom polufinalu igrati Mađarska i Španjolska.