Hrvatska uvjerljiva protiv Belgije

Hrvatska još uvijek u igri za četvrtfinale
Malmo: Utakmica 2. kola 2. kruga Svjetskog prvenstva rukometaša između Hrvatske i Belgije Pixsell/PIXSELL

U susretu drugog kola drugog kruga Svjetskog prvenstva, hrvatska rukometna reprezentacija je u Malmöu svladala Belgiju s 34-26 i tako još uvijek ostala s teoretskim izgledima za plasman u četvrtfinale. Nažalost, ranije je Egipat pobijedio Bahrein i osigurao mjesto u četvrtfinalu, a Hrvatskoj ostaje tek mizerna šansa da će afrički prvak svladati i Dansku, pa se temeljem gol-razlike ugurati među osam najboljih. Hrvatska želi i devetu poziciju, koja vodi u olimpijske kvalifikacije, a za to će se morati dobiti Bahrein u zadnjoj utakmici.

Hrvatska je utakmicu otvorila na pravi način, s čvrstom obranom i poletnim napadom, pa su Kauboji poveli s 3-0. Obranama vratara Mate Šunjića, njih čak 9 u prvom dijelu, Hrvatska u 13. minuti dolazi do prednosti 10-4, a na poluvremenu je razlika narasla na 21-13.

U 39. minuti naša prednost odlazi na +11, da bi potom uslijedilo nekoliko promašenih “zicera”, očitog umora kod Hrvatske i fantastičnih obrana belgijskog vratara Lettensa. Cijelo drugo poluvrijeme prošlo je bez ritma, uz puno tehničkih pogrešaka i obrana vratara, pri čemu je hrvatski čuvar mreže Mate Šunjić je imao izvrsnih 20 obrana i proglašen je igračem utakmice.

Kod Hrvatske je Marin Jelinić dao 6 golova,a Filip Glavaš i Ivan Martinović po pet.

-Dobro otvaranje, dobar naš vratar i zabili smo puno lakih pogodaka. Šteta što u drugom dijelu nismo to izdržali energetski, bilo je problema s ozljedama. Pohvaljujem Šunjića za 20 obrana, imao je izvrsnu izvedbu. Ne treba gledati Dance, važno je dobiti utakmicu s Bahreinom i osvojiti deveto mjesto i kvalifikacije za Olimpijske igre. To nam je sada primarni cilj- kazao je hrvatski izbornik Hrvoje Horvat.