Hrvatska taekwondo reprezentacija osvojila tri zlata, tri srebra i jednu broncu u Sofiji

Prema ukupnom broju bodova Hrvatska se našla na šestom mjestu od 36 država
bruna duvančić Hrvatski taekwondo savez

Hrvatski taekwondo borci ovaj su vikend na Bulgaria Openu, prestižnom turniri G-2 klase u Sofiji na kojemu je ukupno nastupilo 1.100 natjecatelja osvojili tri zlata, tri srebra i jednu broncu.

Zlatnu medalju su osvojile Bruna Duvančić u kategoriji do 49 kg i Nika Karabatić u kategoriji do 53 kg. Ivona Jelić je među 25 natjecateljica osvojila zlato u kategoriji juniorki do 59 kg. Ivan Šapina (-87 kg), Paško Božić (+87 kg) i Matea Jelić (-73 kg) osvojili su srebrne medalje, a brončana je bila Doris Pole u kategoriji seniorki do 67 kg.

Hrvatska se unatoč malenom broju natjecatelja tako prema ukupnom broju bodova našla na šestom mjestu od 36 država čiji su sportaši prisustvovali natjecanju.