Hrvatska se vratila iz mrtvih i odvela utakmicu u produžetak

Španjolska je u nastavku susreta došla do vodstva od 3:1, no uporna Hrvatska golovima Oršića i Pašalića vratila se u susret
UEFA Europsko prvenstvo 2020, Hrvatska – Španjolska Goran Stanzl/PIXSELL

Nakon 90. minuta susreta osmine finala Europskog nogometnog prvenstva Hrvatska – Španjolska u Kopenhagenu rezultat je 3-3 i susret ulazi u produžetke.

U Kopenhagenu se igra nevjerojatna utakmica u kojoj su Vatreni poveli, Furija je uzvratila s tri gola u nizu, da bi Hrvatska golovima u 85. i 90+2. minuti uspjela izboriti produžetak.

Hrvatska je povela u 20. minuti nakon nevjerojatnog autogola Pedrija, izjednačio je Sarabija u 38. minuti, a “Furija” je preokrenula rezultat u 57. minuti preko Azpilicuete. Španjolci su u 77. minuti poveli 3-1 golom Ferrana Torresa, a tračak nade svjetskim doprvacima vratio je Mislav Oršić u 85. minuti.

Ludilo na Parken stadionu izazvao je Mario Pašalić izjednačivši u drugoj minuti sudačke nadoknade na 3-3 i gurnuvši susret u produžetak.