Hrvatska pobjedom otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Osijek: Elitno kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu: Hrvatska – Azerbajdžan

Hrvatska futsal reprezentacija otvorila je posljednji krug kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo u Osijeku pobjedom protiv Azerbajdžana s 2-0.

Hrvatsku je na startu turnira čekao neugodan suparnik, međutim odabranici izbornika Mate Stankovića ostvarili su iznimno važnu pobjedu. Bodove hrvatskoj vrsti donijeli su Luka Perić golom u četvrtoj minuti, te Franko Jelovčić koji je u 38. minuti pogodio u praznu suparničku mrežu. Jedan od najboljih igrača u hrvatskim redovima bio je vratar Žarko Luketin koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

U drugom susretu u skupini Rusija je pobijedila Slovačku sa 7-1. U drugom kolu odabranike izbornika Mate Stankovića danas očekuje ogled protiv Slovačke, a u posljednjem kolu 1. veljače odmjerit će snagu protiv Rusije.