Izbornik Zlatko Dalić može biti zadovoljan

Hrvatska osvojila turnir u Kairu

Vatreni su u finalu s 4:2 svladali domaćina Egipat
Susret Egipta i Hrvatske u finalu ACUD kupa Matija Habljak/PIXSELL

Pobjedom 4:2 protiv domaćina Egipta, Hrvatska je osvojila ACUD kup koji je odigran u Kairu.

Egipat je poveo već u šestoj minuti, golom Ramija Rabia. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, Nikola Vlašić je u 21. pogodio sa 16 metara pod gredu suparničkih vrata. U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2-1. U završnici susreta Vatreni golovima Kramarića (77.) i Majera (86.) potvrđuju pobjedu, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4-2.

Čak osam promjena u udarnom sastavu napravio je hrvatski izbornik Zlatko Dalić u odnosu na polufinale. Isti igrači su ostali jedino Luka Modrić i Marcelo Brozović te Joško Gvardiol. U izostanku Dominika Livakovića i Ivice Ivušića, koji su branili u prvom susretu, vratari Nediljko Labrović i Dominik Kotarski upisali su premijerne nastupe u dresu Hrvatske.