Hajduk u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede u Kranjčevićevoj ulici

Lokomotiva se vratila iz ponora
2022-10-30-16-41-2608- HNK Hajduk

U susretu su 15. kola HNL-a Lokomotiva i Hajduk su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 2-2. Hajduk je poveo 2-0 golovima Emira Sahitija (61) i Jana Mlakara (66), da bi Lokomotiva u samoj završnici uspela poravnati preko Ibrahima Aliyua (88) i Indrita Tucija (90+6).

Sve do 59. minute susret u Kranjčevićevoj bio je potpuno nezanimljiv ako se isključi bespotrebna nervoza u završnici prvog poluvremena kada su zbog međusobnog naguravanja žute kartone dobili Mikanović i Miličević. A tada je kolosalnu priliku za Lokomotivu promašio Kulenović. Prizemni ubačaj s desne strane prošao je kroz srce kaznenog prostora Hajduka, gostujuća obrana nije ga uspjela raščistiti pa je do lopte na drugoj vratnici stigao Kulenović. No, iako neometan on je sa šest metara prebacio gredu.

Kazna za taj promašaj bila je ekspresna. Niti dvije minute potom Grgić je uposlio Sahitija koji se na 20-ak metara od domaćeg gola uspio okrenuti i istovremeno osloboditi čuvara. Uslijedio je precizni prizemni udarac u desni kut iznenađenog Čavline za veliko slavlje kako igrača na terenu tako brojnih navijača Hajduka na tribinama. U 66. minuti Hajduk je udvostručio prednost. Grgić je lijepo proigrao Krovinovića na lijevom krilu, ovaj je iz prve poslao prizemnu loptu na peterac gdje je natrčao Mlakar koji je bez problema okrunio odličnu kombinaciju suigrača.

Iako se pred kraj dvoboja Hajduk povukao, Lokomotiva nije opasnije zaprijetila sve do 88. minute. Tada je Mikanović pogrešno procijenio let lopte, do nje je stigao Tuci i projurio po lijevom krilu te zatim ubacio pred vrata gdje je natrčao Aliyu i s osma metara lakoćom svladao Sentića. Do izjednačenja su domaći stigli u posljednjoj, šestoj minuti sudačke nadoknade. Sudac Lovrić jedosudio slobodni udarac Lokomotivi na sredini igrališta, svi igrači su se preselili u kazneni prostor Hajduka, a loptu je ubacio vratar Čavlina. Awaziem je bio najviši u skoku, ali je odbio loptu samo na rub 16-erca na nogu Tuciju koji je sjajnim volejem neobranjivo pogodio gornji desni kut.

Osim bez važna dva boda Hajduk je zbog ozljeda ostao i bez dva važna igrača, stopera Josipa Eleza te vratara i kapetana Lovre Kalinića. Elez je zbog ozljede mišića morao biti zamijenjen još sredinom prvog poluvremena, da bi se u 82. minuti Kalinić uhvatio za lijevo koljeno u situaciji kada u njegovoj blizini nije bilo niti jednog igrača kako njegove tako i domaće momčadi.