Prekinut ligaški post

Hajduk u smiraj utakmice srušio Lokomotivu

Emir Sahiti junak slavlja Hajduka
Split: Hajduk i Lokomotiva susreli se u 9. kolu SuperSport HNL-a Ivana Ivanovic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka prekinuli u niz od dva uzastopna poraza svladavši na Poljudu Lokomotivu s 1-0 susretu 9. kola SuperSport HNL-a. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Emir Sahiti u 76. minuti.

Bila je to još jedna neuvjerljiva predstava vodeće momčadi prvenstva, tijekom prvog poluvremena Hajduk nije stvorio niti jednu izrazitu priliku protiv skromnog gosta koji se orijentirao na obranu. Nastavak utakmice ponudio je mnogo bolju igru, mreža Lokomotive tresla se već u 48. minuti kada je nakon greške Tucija koji je izgubio loptu na 20-ak metara od svog gola uslijedila kombinacija Livaja-Benrahou-Krovinović, potonji je pogodio s 14 metara, ali nakon pregleda snimke utvrđeno je kako je Krovinović bio u milimetarskom zaleđu. Stoga se nastavila nervoza kako na terenu tako i na tribinama, u 59. minuti Čavlina je bravurozno zaustavio udarac Livaje, no 15-ak minuta prije kraja stiglo je opipljivo olakšanje.

Trajkovski je brzo izveo udarac iz kuta, uposlio Sahitija na lijevoj strani kaznenog prostora, prvi udarac Hajdukovog krila završio je u bloku, no lopta se vratila Sahitiju koji si je stvorio prostor za udarac s 20-ak metara koji je odsjeo u donjem lijevom kutu.