Hajduk u četvrtfinalu Kupa

Hajduk je s uvjerljivih 5:1 slavio kod Belišća
Belišće i Hajduk sastali se u osmini finala hrvatskog nogometnog kupa Davor Javorović/PIXSELL

Nogometaši Hajduka plasirali su se u četvrtfinale Kupa uvjerljivom 5-1 gostujućom pobjedom protiv trećeligaša Belišća.

Trostruki strijelac za Hajduk bio je Marko Livaja (4, 56, 68), dva gola je dodao Marin Ljubičić (35, 58), dok je jedini pogodak za domaće postigao Silvio Anočić (5).

Već nakon prvih pet minuta igre oba sastava su zatresla suparničku mrežu. Hajduk je poveo u 4. minuti kada se u gužvi pred domaćim vratima najbolje snašao Livaja i dva metra pogodio vrata. Čim se krenulo s centra Anočić je uzeo loptu, sjurio se prema gostujućem kaznenom prostoru te potom preciznim prizemnim udarcem svladao Subašića kojemu je ovo bio prvi nastup u nekoj službenoj utakmici nakon gotovo dvije godine. Vratar Vatrenih sa Svjetskog prvenstva u Rusiji posljednji je put među vratnicama u službenoj utakmici stajao još u prosincu 2019. u dvoboju Monaca i Lillea, dok je posljednji službeni nastup za Hajduk prije ovoga imao u prosincu 2011.

Uslijedio je pritisak Hajduka koji je urodio plodom u 35. minuti kada je Ljubičić nakon dodavanja Sahitija preciznim udarcem s 15-ak metara svladao Stanića.

U nastavku je Hajduk vrlo brzo stvorio osjetnu prednost, u 56. minuti Livaja je iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio za 3-1, dvije minute potom Livaja i Čalušić su odigrao odličan dupli pas nakon kojega je Livaja pronašao nečuvanog Ljubičića kojemu nije bilo teško s tri metra povisiti na 4-1. Konačni rezultat svojim trećim golom Livaja je postavio u 68. minuti nakon dodavanja Sahitija.