Gostujuća pobjeda Nexea na otvaranju Europske lige, Tomislav Severec pogodio za veliko slavlje

Severec je sjajnim udarcem s 10 metara zabio za 30-29 i veliku pobjedu
Našice: RK Nexe i BM Logrono La Rioja odigrali utakmicu 4. kola EHF Europske lige Davor Javorovic/PIXSELL

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea otvorili su grupnu fazu EHF Europske lige gostujućom pobjedom protiv danskog Skjerna s 30-29. Bila je to neizvjesna utakmica, a pobjednika je odlučio pogodak Tomislava Severeca 17 sekundi prije kraja susreta.

Počelo je vodstvom 2-0 domaćina. Nexe je uzvratio s tri gola u nizu, da bi Skjern u 17. minuti imao +3 (7-4). Hrvatski sastav se vratio (7-7), a do kraja poluvremena igralo se gol za gol i prvi dio je okončao rezultatom 14-14. Domaćin je bolje ušao i u drugi dio (16-14), ali je Nexe serijom 5-1 okrenuo rezultat u vodstvo 19-17, da bi u 42. minuti imao i tri pogotka viška (21-18). Danci su izjednačili na 23-23 i do kraja smo, baš kao i u završnici prvog dijela, gledali neizvjesnu završnicu.

U posljednjih pet minuta ušlo se u egalu, 26-26, no Nexe je golom Luke Moslavca dvije minute prije kraja poveo s 29-27. Skjern je smanjio, a zatim imao napad za izjednačenje koji je Mikkel Rasmussen 50 sekundi prije kraja pretvorio u izjednačenje. Pritom je Moslavac zaradio dvije minute isključenja. Branko Tamše je povukao golmana i Nexe je krenuo u napad za pobjedu. I uspio je. Severec je sjajnim udarcem s 10 metara zabio za 30-29. Danci su pokušali izboriti bod, ali su izgubili loptu.

Nexe su do pobjede predvodili Severec sa sedam golova, Moslavac sa šest, te Fahrudin Melić s četiri gola, dok je Dominik Kuzmanović imao 12 obrana. Kod domaćina Eivind Tangen je zabio osam golova, dok je Emil Bergholt zabio pet pogodaka.