Gorica opet pala u završnici, Sesvetama treće mjesto

Bio je to još jedan susret starih znanaca, još jedna večer vrhunskog rukometa
DSC_3427

U odlučujućoj utakmici za treće mjesto u Paket24 Premijer ligi – doigravanju za Europu, Sesvete su na domaćem terenu pobijedile Goricu 28:25 i ostvarile pobjedu kojom su ovu sezonu pobjednički privele kraju. Bio je to još jedan susret starih znanaca, još jedna večer vrhunskog rukometa.

Gorica je silovito ušla u susret i već u 11. minuti imala četiri pogotka prednosti, 3:7. Prednost je rasla i u 14. minuti došla do +5 (4:9). U 23. minuti, prednost Gorice dosegla je maksimum u ovom susretu i iznosila +6, bilo je 8:14. Do poluvremena, domaćin je uspio smanjiti na -4 i u svlačionicu otići s relativno podnošljivih 14:18.

S ulaskom u drugo poluvrijeme, Gorica je i dalje kontrolirala susret i držala lijepu prednost, sve do 40. minute, 17:22. Nakon toga, budi se domaćin i s tri gola u nizu dolazi na dva pogotka zaostatka u 43. minuti (20:22). A bio je to tek početak naleta Sesveta koje su jako brzo stigle i do izjednačenja 23:23 u 49. minuti. Od tog trenutka, sve se rezultatski okreće u njihovu korist. Slijedi još jedna serija od tri pogotka zaredom koja dovodi Sesvete do +3 (26:23). Bilo je to u 52. minuti i ugasilo sve nade Gorice da se eventualno može vratiti u igru. Do isteka 60. minuta, Sesvećani su mirno priveli utakmicu kraju za konačnih 28:25.

Prvo ime u pobjedničkim redovima bio je Ivan Dumenčić sa šest pogodaka. Kod Gorice, najraspucaniji trojac s po pet pogodaka svaki: Ivan Laljek, Lucian Bura i Dominik Gal.