Hrvatske rukometašice potonule u završnici

Gorak poraz hrvatskih rukometašica

Rumunjke su u završnih osam minuta napravile 6-0 i na kraju došle do pobjede 25-23, kojom su zadržale stopostotni učinak te osigurale prvo mjesto
Koprivnica: Kvalifikacija za EHF EURO 2024. žene, skupina 1, 4. kolo, Hrvatska – Rumunjska Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske poražena je u Koprivnici od Rumunjske s 25-23 u utakmici 4. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Rumunjke su do pobjede došle velikim preokretom u zadnjih devet minuta dvoboja, kad su napravile seriju 6-0 i zaostatak od četiri gola (23-19) pretvorile u trijumf.

Najbolja u hrvatskoj reprezentaciji bila je Andrea Šimara koja je sa stopostotnom preciznošću postigla šest golova. Po triput su mrežu tresle Josipa Mamić i Kristina Prkačin. Tea Pijević je imala 12 obrana. Rumunjke je predvodila Sonia Seraficeanu sa šest pogodaka, a pet ih je postigla Corina Lupei.

Do kraja kvalifikacija hrvatske rukometašice će u 5. kolu gostovati u Grčkoj, dok će u 6. kolu u Zagrebu biti domaćin reprezentaciji Bosne i Hercegovine.