Francuska prva, Hrvatska druga

Futsal reprezentacija pobjedom u Slovačkoj potvrdila dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

25. siječnja iduće godine Hrvatska će doznati suparnika u play-offu koji je na rasporedu u travnju
Slavonski Brod: Utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu između Hrvatske i Njemačke Ivica Galovic/PIXSELL

Hrvatska futsalska reprezentacija u susretu posljednjeg, šestog kola C skupine elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na gostovanju u Levicama pobijedila je Slovačku s 4-2 izborivši plasman u dodatne kvalifikacije.
Hrvatska reprezentacija je i prije zadnjeg kola osigurala drugo mjesto u skupini iza pobjednika Francuske, ali ne i plasman u dodatne kvalifikacije.

Za jedno od četiri mjesta u play-offu odabranici izbornika Marinka Mavrovića trebali su osvojiti barem bod u Slovačkoj. No, Hrvatska je slavila sa 4-2 i sada čeka 25. siječnja iduće godine kada će doznati suparnika u play-offu koji je na rasporedu u travnju.

Hrvatska je sjajno ušla u susret. Povela je već u 48. sekundi golom Nike Vukmira. Kristian Čekol je u drugoj minuti zabio za 2-0, da bi Dario Marinović u četvrtoj minuti pogodio za 3-0. Slovačka se vratila u život golovima Patrika Zatoviča (7) i Martina Smeričke (12), no do kraja poluvremena je Luka Perić vratio Hrvatsku na +2.

U nastavku susreta hrvatska vrsta je pametnom igrom obranila prednost i na koncu slavila. Dvije minute prijeka kraja susreta Slovaci nisu iskoristili kazneni udarac, Matuš Ševčik je pogodio vratnicu.