Futsal reprezentacija Hrvatske izborila Europsko prvenstvo

Hrvatska je u Ukrajini došla do pobjede od 7:2 čime je osigurala odlazak na Euro smotru
Osijek: Hrvatska futsal reprezentacija protiv Ukrajine za odlazak na EP Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska reprezentacija osigurala je plasman na Europsko prvenstvo u futsalu koje će se 2022. održati u Nizozemskoj, nakon što je u susretu 4. kola upisala i četvrtu pobjedu porazivši u Zaporožju Ukrajinu sa 7-2.

Bio je to drugi od dvaju vezanih susreta s izravnim konkurentom za prvo mjesto u skupini nakon što su odabranici izbornika Marinka Mavrovića u srijedu u Osijeku slavili s 3-2.

Hrvatska je povela u devetoj minuti, kada je Suton iz prekida pronašao strijelca Matoševića, no uskoro je uslijedio brzinski preokret Ukrajinaca. Šoturma je prvo realizirao šesterac, a nepunu minutu kasnije, također nakon prekida, Zvarič iz daljine pogađa za 2-1. Međutim, u 15. minuti Marinović briljantnim potezom vara vratara Cipuna za izjednačenje na 2-2, da bi deset sekundi prije odlaska na odmor ukrajinski vratar dobio crveni karton zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora.

Hrvatska nije iskoristila brojčanu prednos, no vrlo je brzo Marinović iz blizine vratio prednost Mavrovićevim izabranicima, da bi Jelovčić fantastičnim pogotkom sa svoje polovice prebacio Suhova za 4-2. Do kraja susreta među strijelce su se upisali i Kanjuh, Marinović i Suhov (autogol).