NK-VATROGASAC

Derbi začelja u 1. ŽNL- Istok odigran je u Kobiliću gdje je domaći Vatrogasac ugostio Meštricu. Domaća momčad koja je u susret ušla s posljednje pozicije nije imala pravo na pogrešan korak, jer mogući gubitak bodova jednom nogom gurnuo bi momčad prema ispadanju. Bili su toga svjesni i igrači koji su odigrali hrabro i borbeno za što su na kraju nagrađeni uvjerljivom pobjedom od 4:1.

Mrežu gostiju načeo je Muhić u četvrtoj minuti, da bi u nastavku s dva rana zgoditka Novak osigurao Vatrogascu pobjedu i tri boda. Gosti su se nakratko vratili u susret preko Požege, no Barišić je dvadeset minuta prije kraja efektnim pogotkom omogućio Vatrogascu mirnu završnicu.

Zanimljivost susreta, na koju nam je ukazao delegat susreta Milorad Krnetić je ta što sudac Tino Krečak nije pokazao niti jednu javnu opomenu, što je pokazatelj kako se igralo fer i korektno.

Pobjedom je Vatrogasac napustio začelje te je sada na 14. mjestu, dok je Meštrica uoči posljednjih šest kola preuzela ligaški fenjer.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 24. KOLO
NK VATROGASAC – NK MEŠTRICA 4:1 (1:0)
STRIJELAC: 1:0 Muhić (4), 2:0 Novak (47), 3:0 Novak (51), 3:1 Požega (62), 4:1 Barišić (70)
NK VATROGASAC: Grabović, Krstanović (od 60. Šošić), Čumpek, Čavar, Muhić, Kontić, Novak (od 74. Fabečić), Sambol (od 55. Lucin), Ivkić (od 74. Grilec), Barišić, Kadoić (od 68. Lihtar). TRENER: Nino Matković
NK MEŠTRICA: Terzić, Cundeković, Vuković, Savanović, Mihalinčić, Gale, M. Šimunović, Sigur, I. Šimunović, Brkić (od 22. Antunović), Požega. TRENER: Matija Šimunović