U derbi susretu 2. HRL Zapad, rukometašice ŽRK Udarnika osvojile su bod odigravši 25-25 protiv Lokomotive II
DSC_3395

U derbi susretu 2. HRL Zapad, rukometašice ŽRK Udarnika osvojile su bod odigravši 25-25 protiv Lokomotive II. Bio je to sraz dviju ekipa, koje su uz labinski Rudar imale stopostotni učinak. Uoči utakmice trener vratarki u domaćem sastavu Gorki Grgurev poručio nam je kako će to biti teška utakmica. Iskusan je to “lisac”, jer u svojoj 60-godišnjoj karijeri, što igračkoj, što trenerskoj nagledao se Grga ovakvih utakmica.

Domaće rukometašice bolje su ušle u susret i dobrom napadačkom igrom koju je vukla Bernarda Mostarlić gradile prednost koja je na ulasku u 28. minutu iznosila +5 (14:9). No, do odlaska na odmor gošće iz Zagreba uspijevaju s dva pogotka uloviti priključak. Sve do 45. minute Kurilovčanke su držale osjetniju prednost (19:16), da bi nekoliko pogrešaka u napadu, omogućilo Lokosicama rezultatski egal, a u 52. minuti i prvo vodstvo – 22:23.

Uvukla se u tim trenucima u domaće redove nepotrebna nervoza, što se itekako osjetilo u igri, a nakon pogotka Ive Zrilić u 57. za +2 gošći (23:25) činilo se kako bodovi odlaze za Zagreb. Ipak, rukometašice Udarnika smogle su snage za povratak te golovima Ele Bajkuše i Diane Vincek minutu prije kraja izjednačavaju rezultat za konačnih 25:25.

-Nismo se predavali do zadnje minute. Prvo poluvrijeme smo odigrali odlično i obrambeno i napadački. Šteta što to nismo uspjeli ponoviti u drugom dijelu, jer da jesmo sigurno bi dobili utakmicu. Nisam nezadovoljan, dapače zadovoljan sam- ističe trener Udarnika Dario Zrnić, koji je zadovoljan napravljenim u četiri odigrana kola u kojima su njegove rukometašice uzele sedam bodova.

-Još uvijek smo neporaženi. Kad pogledamo nekoliko sezona unazad nismo bili niti blizu Lokomotivi, a sada smo to dohvatili. I dalje imamo težak raspored s dva gostovanja, no idemo se i dalje boriti. Da nam je netko rekao da ćemo u četiri kola biti neporaženi odmah bih to prihvatio- kazao nam je nakon utakmice Zrnić.

Prvi strijelac Udarnika bila je Bernarda Mostarlić s 9 golova, dok je šest pridodala Ela Bajkuša. Kod Lokomotive je Iva Zrilić zabila 7.