Nakon pet sušnih kola, Samobor napokon uknjižio trobod za bijeg sa začelja ljestvice
DSC_1085

Sven Raić povratak na klupu Samobora obilježio je pobjedom. Nakon pet sušnih kola u kojima je momčad nakon startnog slavlja u Sisku osvojila samo bod došlo je do razlaza sa Stjepanom Bašićem, kojega je na klupi naslijedio Sven Raić. Povratak u Samobor, gdje je Raić s uspjehom radio u sezoni 2015./2016. obilježen je pobjedom protiv Ponikvi, koje su u Grad kremšnita stigle s 10 bodova na kontu.

Novi trener uspio je prodrmati momčad, koja je odgovorila na sve zahtjeve trenera koji nije krio zadovoljstvo pobjedom, iako je svjestan kako je pred njim i igračima još dosta posla.

-Moram biti zadovoljan jer smo pobijedili momčad koja je pri vrhu poretka i koja je imala dvije pobjede u nizu. Nakon smjene trenera, iako to ne treba potencirati momčad se uvijek malo revitalizira i drugačije ponaša na terenu. Ja moram biti zadovoljan zalaganjem svojih igrača, a nagrada za to na kraju je došla- kazao je nakon utakmice trener Samoboraca Sven Raić.

Domaća momčad puno odlučnije je ušla u susret i već u 10. minuti došla je do vodstva golom Brune Rihtara, koji je tik pred odlazak na odmor udvostručio vodstvo Samobora. Sve dvojbe oko pobjednika u 64. minuti riješio je Antonio Regović koji je izašao sam pred vratara i rutinski pogodio za 3:0. Gosti iz Gajnica preko Berića, koji je u 85. minuti bio precizan s bijele točke došli su do počasnog zgoditka.

Sve u svemu zaslužena pobjeda domaćina, koji je s ova tri boda vratio mir u svoje redove za nastavak prvenstva.

-Nije ovo pobjeda koja će nas osloboditi svih briga. Moramo i dalje nastaviti raditi. Šteta, što nemamo neki period za treninge, jer igramo u ritmu srijeda-vikend. No, što je tu je, probat ćemo se u narednom periodu podići koliko je to moguće više.

Sa sedam bodova na kontu, Samobor je trenutno 12., a u osmom kolu očekuje ga gostovanje kod Gaja Mače.

3. NL CENTAR, 7. KOLO
NK SAMOBOR – NK PONIKVE 3:1 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Rihtar (10), 2:0 Rihtar (44), 3:0 A. Regović (64), 3:1 Berić (85-11m)
NK SAMOBOR: Klemenčić, Kovač (od 76. Kleščić), Razum (od 66. Vujić), A. Regović,Ašanin, Krajačić (od 55. Guliš), K. Regović, Husinec, Zelenika (od 76. Strize), Rihtar (od 66. Kelava), Brdek. TRENER: Sven Raić
NK PONIKVE: Bermanec, Brcko (od 84. Beram), Bakarić, Žejavac, Devčić (od 70. Juroš), Berić, Vragolović, Blagoev (od 60. Mrkus), Benko, Koletić (od 60. Fajdiga), Gulin (od 70. Bešlić). TRENER: Hrvoje Pipinić