Rugvičani zimuju na prvom mjestu uz maksimalni učinak od 22 boda
DSC_1572

Rukometaši Rugvice zastor na najuspješniju polusezonu u klupskoj povijesti otkako se natječu u 2. HRL Sjever zaključili su još jednom, uvjerljivom pobjedom. Na domaćem parketu Rugvičani su s 36:23 svladali drugu ekipu Dubrave.

Početak utakmice nije sugerirao takav rasplet, jer gosti iz Zagreba nakon desetak minuta igre imali su +4 (6:10). Sve do isteka 25. minute domaći su rukometaši bili u zaostatku, da bi golom Tiana Borovca sa sedam metara poveli s 15:14, nakon čega je prednost stalno bila na njihovoj strani. Nakon prvih trideset minuta bilo je +3 (18:15), da bi u nastavku prednost neprestano rasla.

-Sjajna polusezona, presretni smo radi toga, kao i cijelom jesenskom izvedbom. Ovakvo nešto nismo mogli očekivati, jer imamo mladu ekipu, no dečki su pokazali da su jaki u glavi, izrazito talentirani i odlični igrači koji su treninzima i igrama dokazali da ovih 11 pobjeda nije bilo slučajno- kazao je nakon utakmice trener Rugvice Miroslav Vicić, koji bez obzira na prvo mjesto i dobru bodovnu zalihu pred ostatkom lige, ne podliježe euforiji.

-Dobro je što će sada svi željeti skinuti lidera, samim time dečki će se truditi da budu još bolji. Mi i dalje idemo u svakoj utakmici na pobjedu, imperativa nemamo, bit će kako bude, a mi ćemo biti presretni jer ovi su dečki odlični- za kraj rukometne 2021. će Vicić.