Rugvička rukometna bajka traje i dalje
DSC_5519

Rukometaši Rugvice na domaćem su parketu s uvjerljivih 38:28 svladali drugu ekipu Varaždina 1930. Četrnaesta je to pobjeda Rugvičana ove sezone koji još uvijek ne znaju za prvenstveni poraz.

Otvaranje utakmice pripalo je gostima koji su u jednom trenutku imali i +3 (2:5, 3:6). Do sredine prvog dijela mlada varaždinska momčad imala je rezultatski plus, da bi golom Filipa Brkića u 15. minuta Rugvica po prvi puta povela (11:10). Preuzeto vodstvo domaći igrači više nisu ispuštali. Na odmor su otišli s +3 (19:16).

Gosti su do posljednje četvrtine bili na 3-4 gola zaostatka da bi u posljednjih petnaestak minuta domaći igrači jednostavno pretrčali goste za još jednu pobjedu, u susretu u kojem su priliku za igrom dobili svi raspoloživi igrači.

-Na kraju je presudilo naše iskustvo, veća kvaliteta i veća rotacija. A šta reći nakon svega, super. Imamo četrnaest pobjeda u nizu i to nismo mogli niti zamisliti. Dečki rastu iz utakmice u utakmicu, imamo sjajno atmosferu koja je rezultat ovoga- kazao je nakon utakmice trener Miroslav Vicić.

Tian Borovec s 9 golova bio je prvi strijelac domaćeg sastava, a u stopu ga je partio Filip Brkić s 8.