Dojučerašnji prvoligaš Zamet porazio je rukometašice Rugvice s 34:21
DSC_8758

Nošene pobjedom u Labinu, rukometašice Rugvice otišle su put još jednog neugodnog gostovanja. Put ih je ovog puta odveo nešto bliže u Rijeku, kod lanjskog prvoligaša Zameta. Respekt prema kvalitetnijem protivniku itekako se osjetio, a pokazuje to i konačnih 34:21 za domaći sastav.

Loše su Rugvičanke ušle u susret, gotovo pet minuta trebalo im je za prvi pogodak kojeg je postigla Ana Ivanda. Već nakon sedam minuta domaće su igračice imale vodstvo od 5:1, što je natjeralo trenericu Andreu Mikulić na minutu odmora. Nije bilo pomaka, jer igračice Zameta znale su iskoristi svaku njihovu pogrešku, a u ovom susretu bilo ih je na pretek.

Već nakon pola sata igre Zamet je imao vodstvo od 18:12, koje su domaće igračice u drugom dijelu samo povećavale iz minute u minutu za konačnih +13 (34:21). Iva Tabar sa šest zgoditaka predvodila je Zamet, dok je kod Rugvice najupečatljiviji nastup još jednom imala vratarka Lea Krznar koja je sakupila 11 obrana.

Za razliku od seniorki, s uspjehom su vikend odradile mlađe kategorije. Još jučer ekipa 2008. godišta svladala je u Međužupanijskoj ligi Udarnik sa 16:9, dok su srebrne s ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske novu sezonu Državne lige otvorile s dvije pobjede protiv Samobora (15:8) i Sloge (23:19).