Koprivničanke naučile lekciju

Podravka je slavodobitno prošla kroz Dugo Selo gdje je u prvom susretu petog kola 1. HRL za žene slavila s 31:21
DSC_3470

Podravka je slavodobitno prošla kroz Dugo Selo. Lani su im Dugoselke uzele skalp na njihovom terenu i naslov prvaka gurnule u ruke Lokomotive, što je u Koprivnici prouzročilo potres. Glavom je platio tadašnji trener Željko Babić, kojeg je zamijenio Antonio Pranjić koji je sezonu priveo kraju, da bi ove sezone na klupu sjeo Ivica Obrvan koji je gostovanje u Dugom Selu shvatio maksimalno ozbiljno. Podravka je uz “mali vjetar u leđa” u pojedinim trenucima došla do uvjerljive 31:21 pobjede.

Otvaranje susreta pripalo je domaćim rukometašicama. U prvih dvadesetak minuta sve je funkcioniralo besprijekorno u igri domaće ekipe koja je u dva navrata imala +4 (5:1, 6:2). Obrana na čelu s vratarkom Marom Plašić bila je nepropusna, a napad razigran i učinkovit. Nažalost, prestroga isključenja (u jednom trenutku i dvije igračice manje, op.a), kao i tehničke pogreške vratile su gošće u igru. Nakon domaćeg vodstva 10:7, Podravka je do odlaska na odmor serijom 9:3 stekla tri pogotka viška (13:16).

-U prvih 25 minuta djelovali smo kao jedna izuzetno ozbiljna i kvalitetna ekipa. Imali smo prednost, koju smo nažalost prebrzo ispustili našim greškama. Podravka je prebrzo došla do egal utakmice- kazao nam je trener Nenad Plašić.

Silovito su gošće ušle u drugi dio te novom velikom serijom 7:1 odjurile na 23:14 čime su riješile pitanje pobjednika. Puno povika s klupe, ali i s tribine čulo se u tim trenucima i na sudački par koji je neujednačenim kriterijem kažnjavao domaće igračice koje su imale čak 20 minuta isključenja, dok je Podravka imala tek 10 minuta.

-Ne volim pričati o sucima, ali bilo je nepotrebnih poguranaca kad ih nije trebalo biti. Nažalost, kriterij je bio dosta čudan i na našu štetu. Podravka je to, ali i naše greške znala iskoristiti i dovesti utakmicu na +10- nadodao je Plašić.

No, na stranu suđenje, Podravka je u ovom trenutku bolja ekipa koja je svoju nadmoć potvrdila pobjedom 31:21. Šteta što domaće igračice nisu duže bile u ritmu s početka utakmice kada su za 17 minuta postigle 10 zgoditaka, da bi u preostalom vremenu pridodale još 11.

-Ove dvije utakmice u Europi ostavile su traga na nama, ne samo fizički, nego i psihički. Jednostavno, smo se istrošili. Nadam se da ćemo nastaviti kao što smo igrali prvih 25 minuta i da ćemo u tom kontekstu igrati i dalje i pobjeđivati. I ovog puta se moram zahvaliti publici koja nas je u lijepom broju došla podržati. Nadam se da nisu razočarani, jer mi ćemo im se odužiti boljom igrom- zaključio je Plašić.

Mara Plaši susret je završila s 12 obrana, koliko je imala i Lucija Bešen s druge strane, dok je domaće strijelce predvodila Josipa Bebek sa sedam zgoditaka. Na drugoj strani 10 je postigla Katarina Pandža.

1. HRL ZA ŽENE, 5. KOLO
ŽRK DUGO SELO ’55 – RK PODRAVKA VEGETA 21:31 (13:16)
ŽRK DUGO SELO ’55: Plašić 12 obrana, Čalušić 1, Lukšić 1, Bešen, Golub 1, Katanec, Vurnek 3, Žerdin, Bebek 7, Pilić 1, Svetec 2, Štritof, Marinić 1, Mamić 3 obrane, Grgošević, Dičak 4. TRENER: Nenad Plašić
RK PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Zadravec 2, Vuković 1, K. Pandža 10, Popović, Franušić 1, Mrđen, L. Kalaus 1, D. Kalaus Žulj, Šenvald 1, Vuljak 3, Barišić 2, Šimara 3, A. Panadža 7, Mamić 1, Bešen 12 obrana. TRENER: Ivica Obrvan