Druga uzastopna pobjeda

Nakon "petarde" na Centrali kod Jaske Vinogradar, Parikožari su pred svojim navijačima s 4:1 svladali Libertas
DSC_8078

Nogometaši Mraclina brzo su preboljeli nezasluženi poraz od Tigra. U svemu tome klub i igrače zadesio je i nenadani odlazak trenera Damira Milanovića, no usprkos tome momčad je iz svega izašla jača, što su potvrdile i posljednje dvije utakmice. Tomislav Škrinjarić još jednom je poput vatrogasca uskočio za kormilo seniorske momčadi i zajedno s Draženom Dandićem i Marko Novakovićem odradio sjajan posao.

Nakon “petarde” na Centrali kod Jaske Vinogradar, Parikožari su pred svojim navijačima s 4:1 svladali Libertas. Gosti iz Novske predstavili su se u dobrom izdanju, no protiv raspoložene domaće momčadi nisu imali previše izgleda. Iako su pobjedu potvrdili tek u posljednjih desetak minuta, tri boda sasvim zasluženo su ostala na Novoj grabi, zbog čega ostaje nejasna bijes i ljutnja gostujućih igrača, koji su prilikom odlaska u svlačionicu oštetili vrata.

Na prvi gol stotinjak gledatelja čekalo je do 31. minute kada je raspoloženi Filip Dianežević provukao loptu kroz noge gostujućeg vratara Huske, koji se prije toga istaknuo s nekoliko lijepih intervencija. S minimalnom prednošću otišlo se na odmor, da bi gosti u 55. minuti preko Marka Filipovića stigli do izjednačenja. Bio je to bolji period igre gostujuće momčadi, koju je samo desetak minuta kasnije u novi minus gurnuo Ivan Kos pogotkom glavom.

Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjih desetak minuta u kojima su sudbinu gostiju zapečatili Domagoj Matić koji je rutinski zaobišao vratara i pogodio za 3:1, dok je konačni rezultat utakmice s bijele točke postavio Igor Hajduk.

-Ispada na kraju uvjerljiva pobjeda, no na terenu to nije tako izgledalo, jer znali smo da su oni tvrda i čvrsta momčad. Zamjene su nam donijele dimenziju više, jer hvala Bogu imamo širinu na klupi, tako da igrači koji uđu rade razliku tako da nam je tempo igre isti, pa čak i bolji. Sada nas očekuje Moslavina koja nam dolazi u goste. Onis u prava španerska ekipa, tako da vjerujem da nas opet očekuje dobra utakmica- kazao je nakon utakmice domaći trener Tomislav Škrinjari.

4. NL SKUPINA B, 3. KOLO
NK MRACLIN – NK LIBERTAS 4:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Dianežević (31), 1:1 Mar. Filipović (55), 2:1 I. Kos (65), 3:1 Matić (80), 4:1 Hajduk (90 – 11 m)
NK MRACLIN: Crnolatec, Marjanović, J. Domitrović, Rajić, B. Dandić, Borovec, Rakas (od 56. Matić), Dianežević (od 88. J. Cvetnić), Harambašić (od 48. I. Kos), Hajduk, Godinić (od 56. Smolković). TRENER: Tomislav Škrinjarić
NK LIBERTAS: Huska, Barišić, Mijadžiković, V. Crnojević (od 46. Ivičić), M. Crnojević, Šakić (od 75. Lipovac), Mudri-Brežni (od 46. Mar. Filipović), Kovačević (od 46. Mat. Filipović), Đusi, Verić, Knežević. TRENER: Boris Horvat