Maestralni Anto Filipović bio je nerješiva enigma za gostujuće igrače, koji je postigao tri pogotka i predvodio svoje suigrače do nove pobjede Rugvice Save 1976 i do osvojena nova tri boda
043

Iako je Rugvica Sava 1976 podarila petardu u mrežu gostiju iz Strmca Samoborskog, prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Dapače, gosti su bolje otvorili utakmicu i već u 4. minuti Vrančić se izborio za poziciju i s 14 metara pucao s lijeve strane, ali je iskusni Ištvanić mirno uhvatio loptu. Maruna je u 22. minuti izveo slobodni udarac s 18 metara i pogodio domaću prečku. U 37. minuti Filipović je pobjegao svojim čuvarima po lijevoj strani, a njegovu povratnu loptu nije najbolje iskoristio u kaznenom prostoru Benković pa je šansa propala. U 43. minuti teže se ozlijedio gostujući igrač Bejdić, u pitanju je povreda lijeve ruke, koji je zbog toga bio zamijenjen. Domaćin dolazi do vodstva u 44. minuti. Filipović je primio loptu na rubu kaznenog prostora i potom s 14 metara neobranjivo pogodio u gornji lijevi kut. Minuti kasnije Škegro dodaje loptu Benkoviću koji je probio po desnom boku i vratio loptu na koju je natrčao Filipović i iz blizine po drugi puta matirao vratara Lukića.

I u drugom poluvremenu gosti imaju prve šanse i to u 49. minuti Držić snažno puca sa 16 metara, ali se Marić nije dao iznenaditi. Maruna je odapeo u 63. minuti s 20 metara, ali i taj udarac skida Marić. S druge strane uzvratio je Fišter u 68. minuti, ali je njegov udarac s desne strane sa 16 metara završio pored desne vratnice. Gosti su najopasnije zaprijetili u 72. minuti kad je Cvetković uputio udarac 14 metara kojeg je Marić skrenuo u korner. Utakmicu je definitivno prelomio Musa u 77. minuti koji je odbijenu loptu s 18 metara preciznim udarcem smjestio u desni donji kut. Nakon toga se raspala igra gostiju pa su domaćini imali potpunu kontrolu igre i stvarali nove prilike. Filipović je u 82. izveo minijaturu u kaznenom prostoru u kojem je predriblao trojicu gostujućih igrača i potom po treću puta svladao Lukića. Udarac Muse u 85. minuti s 15 metara Lukić je obranio. Domaći napadi u samoj završnici utakmice urodili su i petim pogotkom. Neuhvatljivi Filipović je u 90. minuti probio po lijevoj strani i asistirao Noršiću koji postiže gol za visoku domaću pobjedu 5:0.

Koliko je to vrijedna pobjeda najbolji govori podatak da je Sava iz Samoborskog Strmca nedavno izbacila trećeligaša, Dugo Selo iz Kupa, a i HNK Gorica se u polufinalu namučila na gostovanju u Strmcu Samoborskom.

Rugvica Sava 1976 nastavlja tako seriju pozitivnih rezultata, jer je u dosadašnjih šest kola ostvarila 3 pobjede i 3 utakmice odigrala neodlučeno, što ih drži na visokom petom mjestu tablice uz bok najkvalitetnijih klubova 4. nogometne lige Središte Zagreb. Spoj iskustva i mladosti je očito dobitna kombinacija za rugvički klub koji se sve više respektira u 4. rangu natjecanja hrvatskog nogometa.

4. NL SREDIŠTE ZAGREB, 6. KOLO
NK RUGVICA SAVA 1976 – NK SAVA STRMEC 5:0 (2:0)
RUGVICA. ŠRC Rugvica. Gledatelja 100. Sudac: Svilokos (Sisak) 8. Pomoćnici: Kovačević (Petrinja) i Lalić (Sisak).
STRIJELCI: 1:0 Filipović (44), 2:0 Filipović (45), 3:0 Musa (77), 4:0 Filipović (82), 5:0 Noršić (90).
NK RUGVICA SAVA 1976: Ištvanić – (od 21. Marić 7,5), Bošnjak 7,5, Kralj 7, Kotoraš 7, Perković 7 (od. 63. Fišter 7), Ivandić 7,5 (od. 46. Musa 7,5), Škegro 7 (od. 58. Hrga 7), Belić 8, Mizan 7, 5 (od 76. Noršić 7,5), Filipović 9, Benković 8. TRENER: Mario Pavlović 7,5
NK SAVA STRMEC: Lukić 5,5, Jakovljević 5,5, Zelenika 6, Konstanjski 6, Držić 6,5, Cvetković 6 (od 87. Duspara -), Surjan 6 (od 84. Gabrica -), Vrančić 5,5 (od 46. Gajger 6), Maruna 6,5, Bejdić 6 (od. 44. Crnković 6), Motočić 5,5 (od. 62. Horvatinec 5,5). TRENER: Ivan Milas 6
IGRAČ UTAKMICE: Anto Filipović