Lonja je vrlo teško došla do pobjede protiv Posavca, u kojoj je bio nazočan i faktor sportske sreće, te nastavila pobjedničku seriju i mrtvu utrku s Kloštrom za naslov jesenskog prvaka
137

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj i borbenoj igri jer je Posavec iznenadio favoriziranu Lonju vrlo dobrom igrom. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena bez nekih prilika za postizanje golova u kojoj su gosti iz Orla ostavili za nijansu bolji dojam. Pravu stopostotnu šansu imali su gosti u 31. minuti kad je Augustinovićev udarac s 12 metra obranio Mandić. Ivoš je oprobao svoj snažni udarac u 42. minuti, ali je njegov udarac s 18 metara završio iznad vratnice.

U nastavku Lonja u 50. minuti dolazi do vodstva nakon što je aut izveo Ivoš, najspretniji u gužvi bio je Severec, koji je sa 7 metara smjestio loptu u donji desni kut. Posavec je poravnao rezultat u 74. minuti jer je Miljković izveo prekrasan slobodni udarac s 30 metara i lopta je završila u gornjem lijevom kutu. Lonja u tim trenucima nije gubila prisebnost nego je bila okrenuta u svojim akcijama da ponovo ostvari prednost. Upravo se to desilo pet minuta kasnije kad je na ubačaj Severca loptu s 5 metara Darko Kučan nesretno pospremio u vlastitu mrežu. Pitanje pobjednika je na kraju riješio u 81. minuti tragičar utakmice, gostujući kapetan Darko Kučan, koji je nespretno zahvatio loptu sa 7 metara koja je i po drugu puta odsjela u vlastitim vratima. Potom su sve igračke tenzije nestale pa je Lonja mirno privela utakmicu kraju jer su se i gosti pomirili porazom svjesni da ne mogu više doći do pozitivnog rezultata.

Iako Lonja nije odigrala utakmicu za pamćenje ostvarila je spretnu pobjedu i na kraju utakmice zaslužila pljesak domaćih navijača. Međutim, isto tako su u Lonji svjesni situacije, da sada sve ekipe protiv njih igraju krajnje motivirane, pa sada i sami moraju davati maksimum da postignu što bolji rezultat. Nogometaši Posavca mogli su napraviti iznenađenje, ali ovaj puta nisu imali sportske sreće. Na žalost na utakmici teže se ozlijedio vratar gostiju Petar Jerković, u pitanju je povreda desnog ramena, zbog čega je bio zamijenjen u 52. minuti.

1. ŽNL-ISTOK, 7. KOLO
NK LONJA – NK POSAVEC 3:1 (0:0)
LONJICA. Igralište NK Lonje. Gledatelja 100. Sudac: Tadijanović (Ivanić-Grad) 7. Pomoćnici: Očić (Bunjani) i Gašpar (Peskovec). Delegat: Zdravko Crnčić (Vrbovec)
STRIJELCI: 1:0 Severec (50), 1:1 Miljković (74), 2:1, Da. Kučan autogol (79), 3:1 Da. Kučan autogol (81)
NK LONJA: Mandić 7, Kobaš 7, (od 89. Gruden -), Hren 7, Pavlić 7, Salopek 7, Oroz 6,5, Ivoš 6,5, (od 84. Delija -), Pavić 6,5, (od. 34. Severec 7,5,), Forgač 7, Pušić 6,5, Solarić 6,5, (od 44. Baček 7). TRENER: Filip Oroz 7
NK POSAVEC: Jerković 6,5, (od 52. M. Kučan 6,5), Smolko 6,5, Miljković 7, Breščaković 6, Buzov 6,5, Mostarlić 7, Bencek 6, (od 46. Radman 6), Augustinović 6, (od 70. Novosel -), Šestić 6,5, (od 82. Župetić -), De. Kučan 6, (od 74. Popović -), Da. Kučan 6. TRENER: Igor Mostarlić 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Karlo Severec