SEDLA

Nogometaše Kurilovca milimetri su dijelili od četvrte uzastopne pobjede. Na gostovanju u Dugom Selu kod istoimenog domaćina dobru igru nisu uspjeli na kraju u potpunosti materijalizirati, te su se kući vratili s jednim bodom, nakon što je susret 14. kola završio rezultatom 1:1.

Kurilovčani su bili daleko bolja i kvalitetnija momčad u većem dijelu utakmice, u kojoj su stvorili više prilika. No, sve njihove pokušaja zaustavlja je vrlo dobro domaći vratar Antonio Demo. Ipak, bolju igru gosti su naplatili u 73. minuti kada je Petar Lucijan Čurek obavio većinu posla, te proigrao Luku Sedlačeka koji se sjurio u šesnaesterac te pogodio suprotni kut domaćeg vratara.

Imali su nakon toga Kurilovčani još nekoliko poluprilika, no njihova završnica nije bila konkretna. Domaći igrači, uspjeli su se u posljednjim trenucima izvući te su preko Karla Darojkovića u 90. minuti stigli do izjednačujućeg pogotka, čime su prekinuli niz od dva poraza, ali i zadržali dva boda prednosti pred Kurilovčanima.

Reakcije trenera na utakmicu

Damir Biškup (NK Dugo Selo): „Čestitam igračima što smo se vratili u utakmicu, time smo pokazali karakter. S druge strane mi danas nismo bili pravi, nismo bili na onom nivou kada smo pobjeđivali. Bilo je tu dosta taktičkog nadmudrivanja s jedne i druge strane. Moram priznati kako je Kurilovec bio bliže pobjedi, no mi smo se uspjeli vratiti i najvažnije je da doma nismo izgubili“.

Perica Vidak (NK Kurilovec): „Žao nam je što je ovako završilo. Šteta što nismo iskoristili svoje šanse. S obzirom na to da su nam nedostajali Čunčić, Matoš i Kelava mogu samo čestitati, a ponovit ću i vama ono što sam rekao njima za mene je ovo pobjeda“.