+17 za prvu domaću pobjedu

U četvrtom kolu Prve lige Gorica je u Gradskoj sportskoj dvorani s 83:66 nadigrala Crikvenicu
DSC_6523

Nakon dviju gostujućih pobjeda košarkaši Gorice dočekali su slavlje i na domaćem parketu. Gost Velike Gorice u četvrtom kolu bila je Crikvenica, koja se prošle godine natjecala u Drugoj ligi (treći rang natjecanja, op.a), dok su Goričani igrali u najvišem rangu. Razlika je to koja se itekako osjetila, pogotovo u prvom dijelu u kojem su domaći košarkaši imali pomalo nevjerojatnih +32 (48:16).

Već nakon prve četvrtine gorički su košarkaši imali 18 poena viška (25:7). Raspoložen je za igru u tim trenucima bio Vito Porobić koji je nakon prvih deset minuta igre postigao 14 poena. U istom ritmu Goričani su nastavili i u drugom periodu igre, u kojem je pljesak gledatelja zavrijedio gostujući trener Zoran Dragojević, koji je na reakciju svoga igrača kako semafor ne radi kratko dobacio “i bolje da ne radi”, aludirajući na izvedbu svojih igrača, koja je bila daleko ispod razine Prve lige.

Srećom po njih, domaći su košarkaši u nastavku susreta povukli ručnu, ali i napadački podbacili, pogotovo forsiranjem ubačaja za tri poena (6/35) što su gosti iskoristili i uvelike ublažili poraz na podnošljivih 83:66. -17 na kraju po njih je vrlo dobro, jer kako su domaći igrači odigrali prvih dvadeset minuta naslućivala se rezultatska katastrofa, koja je na kraju izbjegnuta.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Vito Porobić s 25 poena, a njemu uz bok bio je Kristijan Šutalo koji je uz 13 poena imao i 12 skokova. Kod gostiju iz Crikvenice bolji od ostalih Marko Šulentić s 21 poenom.

PRVA LIGA, 4. KOLO KK GORICA – KK CRIKVENICA 83:66 (25:7, 23:9, 22:27, 13:23)
KK GORICA: L. Došen 3, Kotrulja 12, Mašić, Oštrić 9, Stojanov 2, F. Došen 3, Miloloža 9, Porobić 25, Šutalo 13, Gunjina, Klepo 7. TRENER: Miron Češkić
KK CRIKVENICA: Tomas 14, Smoković, Šamanić 3, Car 2, Karabaić 5, Šulentić 21, Jurković 3, Perić 2, Zorić 16, Gazdić, Pepelar. TRENER: Zoran Dragojević